1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
11 października 2022

Spotkanie z niskoemisyjną marką na Politechnice Wrocławskiej

13 października na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się pierwsze Spotkanie z niskoemisyjną marką. Toyota Centrum Wrocław w roli głównej.

Już w czwartek 13 października odbędzie się pierwsze z cyklu Spotkań z niskoemisyjną marką, do udziału w którym została zaproszona nasza stacja - Toyota Centrum Wrocław.

Jako przedstawiciel marki Toyota opowiemy o rozwoju niskoemisyjnych zelektryfikowanych napędów - począwszy od Priusa, na Toyocie Mirai oraz najnowszym samochodzie elektrycznym na baterię - bZ4X skończywszy.

Oprócz prelekcji przygotowaliśmy wystawę samochodów, wśród których znajdą się m.in. Toyota Prius 1. generacji, Corolla Cross z najnowszą, piątą generacją napędu hybrydowego oraz Toyota RAV4 Plug-in.

Dzięki uprzejmości Toyota Manufacturing Poland zaprezentujemy też przekrój przez napęd hybrydowy 1.5, który produkowany jest w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.

Podczas spotkania prelekcje wygłoszą znakomici naukowcy z Politechniki Wrocławskiej: dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni, prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak oraz dr hab. inż. Wojciech Ambroszko, prof. uczelni.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Wrocław oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.